A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників Канівської міської ради Черкаської області"

Ефективне спілкування педагогів з батьками

    Під час спілкування з батьками педагоги повинні знати деякі особливості і використовувати їх для ефективної взаємодії з ними.

 

  1. Будь-яке спілкування між педагогами і батьками повинне бути побудоване у вигляді діалогу, а не монологу.
  2. Важливо знати, що такий метод як тиск – не є продуктивним.
  3. Також важливо щоб педагоги завжди дотримуватись конструктивного спілкування з батьками. Якщо емоційний стан «зашкалює» – краще відкласти розмову на пізніше.
  4. Необхідно донести інформацію для батьків про те, що їхні страхи проектуються на дітях, тому слід дбати про власний душевний спокій.
  5. Оцінки не важливіші за здоров`я. Визначте, чому почалися складнощі, замість того, щоб звинувачувати дитину в неуспішності.
  6. Потрібно сформувати взаємодовірливі стосунки між педагогом та батьками щоб авторитет їх був рівнозначний для дітей.
  7. У вирішення проблем виховання педагогам варто налаштовуватись на позитивні якості дитини, сильні сторони батьківського виховання та на успішний розвиток особистості кожного учня.
  8. Педагогам завжди слід розвиватись в особистісному та професійному напрямках, йди в ногу з часом.
  9. Пам`ятайте, що завжди є вихід з будь-якої ситуації, тому в складних обставинах слід прагнути, насамперед, спокійно і ретельно вивчити всі можливі варіанти виходу.
  10. Як педагоги, так і батьки повинні пам`ятати, що ніякі учіння не допоможуть якщо приклад самих дорослих буде негативним, лише через позитивний взірець дорослих дитина може навчитися позитивному.

 

 

 

Підготувала:

Костенко Ілона, практичний психолог ЦПРПП

 

   

Вхід для адміністратора