A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників Канівської міської ради Черкаської області"

Перезавантаження технологічної освіти: МОН зібрало фахівців і фахівчинь для обговорення

Дата: 08.03.2025 15:49
Кількість переглядів: 37

Міністерство освіти і науки України провело технологічне освітнє коло — чергову фахову дискусію, присвячену оновленню змісту освіти. Захід відбувся 5 березня 2025 року в Києві в межах політики «Освіта для життя», яка продовжує та підсилює реформу НУШ. Експертна зустріч, організована в партнерстві з МАН, EdTech та Kooperativ, зібрала понад 60 фахівців і фахівчинь технологічної сфери: освітян і освітянок, науковців і науковиць, представників і представниць бізнесу, виробництв, підприємств та громадських організацій. 

Координаторка напряму «Зміст освіти» Офісу впровадження НУШ Міністерства освіти і науки України, заслужена вчителька України Катерина Молодик представила ключові аспекти створення освіти для мінливого світу та практичні зміни у змісті освіти, які відбудуться в усіх освітніх галузях. Зокрема, щодо актуальності змін вона зазначила: «Освіта — це не підготовка до життя, яке почнеться колись після випуску, коли учні й учениці виростуть. Діти живуть повноцінним життям уже зараз, тож потребують реальних інструментів сьогодні. Їм потрібні знання та вміння, які допоможуть ефективно взаємодіяти з навколишнім світом і долати сучасні виклики».

Програма заходу передбачала дві панельні дискусії. Першу, за модерації Світлани Рожок, присвячено темі портрета випускника / випускниці української середньої освіти, майбутнього працівника / працівниці, підприємця / підприємиці. У дискусії учасники / учасниці обговорили компетенції, необхідні випускникам / випускницям шкіл для здобуття успіху в технологічній сфері. У дискусії взяли участь: 

  • Олександр Краковецький — кандидат технологічних наук, доцент, CEO DevRain, CTO DonorUA;
  • Наталія Лимонова — голова правління Асоціації EdTech Ukraine, засновниця інтерактивної платформи GIOS, членкиня правління STEM Коаліції України;
  • Ольга Тадай-Романчикова — керівниця проєктів розвитку компанії «Агромат», менторка проєктів зі співпраці бізнесу і закладів професійної освіти;
  • Катерина Михалко — виконавча директорка обʼєднання «Технологічні Сили України».

У другій панельній дискусії модераторкою була Оксана де Конінг, координаторка і викладачка української школи в Нідерландах, викладачка нідерландського техназіуму, яка поділилася своєю думкою щодо актуалізації технологічної освіти: «Технологічна освіта стоїть на роздоріжжі. Проблема галузі в тому, що немає єдиного її бачення в оновленні. На жаль, нам у спадок від радянського союзу залишились стереотипи про трудове навчання, де хлопці майструють табуретки, а дівчата готують. Школярі відкривають підручник з технологій, а там частково трудове навчання. Насправді ж у світі сучасна технологічна освіта — це інтеграція STEM-підходу та проєктного навчання. Наша місія — вдихнути нове життя в технологічну освітню галузь України».

Модераторка обговорила, якою має бути українська шкільна технологічна освіта, щоб підготувати дітей до життя у сучасному мінливому світі разом зі спікерами й спікерками:

  • Ксенія Семенова — освітянка, депутатка Київської міської ради, виконувачка обов'язків ректора Національного авіаційного університету, директорка освітніх програм у бізнес-інкубаторі YEP;
  • Андрій Глибовець — декан факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор технічних наук, професор;
  • Даша Цапенко — біодизайнерка, дослідниця новітніх матеріалів, викладачка мультидисциплінарного дизайну;
  • Пилип Духлій — співзасновник та директор інжинірингової школи #brobots.

Учасники / учасниці обговорювали та розробляли у групах «Карту майбутнього», а згодом презентували свої напрацювання. Вони стануть основою для подальшого оновлення змісту технологічної освіти.

Технологічне освітнє коло — частина широкого процесу консультацій, який передбачає опитування освітянбатьків та школярів. Також МОН проведе фахові дискусії ще для 8 освітніх галузей, долучитися до яких можна на сайті educationforlife.mon.gov.ua в розділі «Для кого?».

Експертні обговорення — важливий крок у впровадженні політики «Освіта для життя». Головна мета — зробити навчання практичним: щоб учні не просто вчили теорію, а розуміли, як застосовувати знання в житті, а також бачили взаємозв’язок між предметами, курсами та практикою. Перші результати напрацювань опублікують навесні 2025 року, пілотування оновленого змісту освіти розпочнеться восени 2025 року в трьох освітніх галузях: мистецькій, технологічній та природничій.

Фото без опису

Марина ПАЛІЙ


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора