A A A K K K
людям з порушенням зору
Комунальна установа
"Центр професійного розвитку педагогічних працівників Канівської міської ради Черкаської області"

Як правильно фіксувати оцінки за групами результатів у журналі? Роз`ясненя від МОН

Дата: 17.03.2025 10:47
Кількість переглядів: 90

Як правильно фіксувати оцінки за групами результатів у журналі? Роз`ясненя від МОН

 НУШ 5-9 класи

 

У 2024 році оцінювання в класах НУШ зазнало змін: тепер у 5–9-х оцінюють не лише знання, а й навички та вміння учнів відповідно до груп результатів. 

Щоб уникнути плутанини, важливо розуміти, як правильно фіксувати поточні й підсумкові оцінки в журналі. Про це докладно розповіли фахівці МОН під час вебінару "Оцінювання в НУШ: планування, види навчальної діяльності й фіксація результатів".

Переглянути запис можна за посиланням – https://cutt.ly/nrug44py

🔹 Поточні та підсумкові оцінки

Упродовж семестру вчителі можуть виставляти 2 або більше поточних оцінок за потребою / бажанням. Підсумкова оцінка за групами результатів також може бути як одна, так і більше (за кожною групою).

Як записувати оцінки в журналі?

✔️ Поточні та підсумкові оцінки виставляють упродовж семестру у стовпці з датою вгорі та позначкою ГР (група результатів) / ПР (поточний результат) внизу.

 

✔️ Якщо підсумкова робота стосувалася лише однієї групи результатів, у стовпці з відповідною датою виставляють оцінки й унизу стовпця вказують індекс цієї групи результатів.

✔️ Якщо підсумкова робота була комплексна (охоплювала декілька груп результатів), то під однією датою записують оцінки за цю роботу за кожною групою результатів.

📌 Оцінка за зошит:

▪️ Вона не впливає на результати семестрового оцінювання.

▪️ Цю оцінку вносять в окремий стовпець журналу без зазначення дати, щоб забезпечити зворотний зв’язок для учнів.

👉 Контекст

Нагадаємо, що наказ Міністерства освіти і науки №1093 від 2 серпня 2024 року затвердив рекомендації щодо оновленого формату оцінювання результатів навчання учнів 5–9-х класів. 

Основна новація полягає в тому, що тепер оцінюють не лише знання учнів, а і їхні навички, вміння, розвиток за групами результатів (у кожній з освітніх галузей їх три або чотири).

Джерело: МОН, freepic.com

 

Марина ПАЛІЙ


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора